• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Роздягли й поставили "в стакан": Адвокат затриманого в Білорусі політтехнолога розповів про жахи СІЗО

Реклама на dsnews.ua

У Гомелі 29 липня затримали російського політтехнолога родом із Білорусі Віталія Шклярова. Причина – він нібито співпрацював із політичною опозицією в країні

Його захисник Антон Гашинський в інтерв'ю "Новій газеті" розповів, що Шклярова утримують у слідчому ізоляторі в нелюдських умовах, передає "ДС".

"У СІЗО немає гарячої води, помитися можна один раз на тиждень, щосереди. Шампунь передавати заборонено. У Віталія немає свого рушника, його йому забороняють мати", – розповів захисник.

Крім того, його клієнтові не дозволяють "щось комусь писати". Читати можна тільки те, що в бібліотеці СІЗО: там три книги, дві з яких – Кримінальний та Кримінально-процесуальний кодекси Білорусі.

Адвокат додав, що Шклярова допитують "якісь люди" без присутності захисника. Про що саме, політологу розповідати заборонили. Не дозволяють розповідати і про співкамерників.

Увечері там вмикають телевізор, а на вулиці починає грати музика радянських часів, яка звучить усю ніч під гавкіт собак.

"Як наслідок, від цієї напруги Шкляров фактично не спить, у нього постійно болить голова. У такому вирі він перебуває цілодобово. Це може зламати, повірте, будь-кого", – переконує адвокат.

Захисник вважає, що на політтехнолога чинять психологічний тиск.

"Ми з ним зустрічалися, після зустрічі його завели в окрему кімнату, де роздягнули догола, з запалом обшукали і після цього поставили в "стакан", – заявив Гашинський.

За його словами, "стакан" – це кімната метр на метр без сидячого місця. Там його підзахисний пробув шість годин стоячи: без води, без їжі, без можливості присісти або прилягти.

    Реклама на dsnews.ua