• USD 36.6
  • EUR 36.2
  • GBP 41.4
Спецпроєкти

Викрито "агентів Кремля" на сторінках західних медіа: Хто такі швейцарський Арно Беда і німецький Матіас Брюггманн

Західні медіа є досить вразливими до російського впливу. Оскільки низка кореспондентів західних ЗМІ працювали чи продовжують працювати в офісах в Москві, а окремі з них можуть приховувати свою фінансову чи іншу залежність від російських спецслужб, то до негативних про Україну статей в іноземній пресі варто ставитися з розумом. Особливо зараз, під час війни, коли фронт пропаганди збоку агресора є максимально активним

Приклади західних медіа
Приклади західних медіа
Реклама на dsnews.ua

Про це пише видання Delo і наводить приклади, коли у західних ЗМІ окремими авторами просуваються російські наративи, передає "ДС".

Так, днями у німецькому виданні "Handelsblatt" було опублікувало статтю із закидами на адресу українського президента. Автор Матіас Брюггманн прагнув переконати читача, у тому, що Зеленський нібито часто вдається до "погроз, які не збуваються" і запевняв, що "довіра до нього буде падати". 

Разом з тим, саме статті Брюггманна досить часто перекладаються російською мовою і цитуються росЗМІ, зокрема, й найбільш пропагандиським Russia Today, дослідила редакція Delo. 

"Та найцікавіше, що саме Брюггманн свого часу писав статті про те, чому Європі варто купувати у Росії вакцину від ковід "Спутнік V"", — наголошують журналісти, підкреслюючи, що зустрічаючи в західних медіа негативні матеріали про Україну чи українців найперше варто зважати і досліджувати їх авторів. 

Видання додає, що приклади залежності західних журналістів від проросійських політиків в нашій країні зустрічалися й до війни.

"… був випадок з автором швейцарського видання L'Illustré. Такий собі Арно Беда публікував низку звинувачень на адресу Української асоціації футболу. А згодом аби презентувати своє "гучне розслідування" в ефірі 112-го телеканалу Віктора Медведчука особисто прибув в Україну. Ба більше, за даними українських ЗМІ, він прибув тоді ще й особистим літаком згаданого Медведчука", — вказує Delo, підкреслюючи, що САП та НАБУ так і не знайшли доказів вини керівництва УАФ у тому, що їм приписував Беда. 

Тож, читаючи західні ЗМІ, особливо зараз, коли війна проти України розгортається на всіх фронтах, треба бути пильними, уважними і критичними, констатує Delo, тим паче, що "перевірити будь-якого автора на наявність "ознак любові до Росії" чи на предмет зв’язків з політиками типу Медведчука — за допомогу Google не так вже й складно".

Нагадаємо, Франція і Німеччина розробили спільний неофіційний документ під назвою "Захист міжнародного порядку в епоху системного суперництва: відносини між ЄС і Росією", де запропонували декілька заходів для протидії кремлівській пропаганді. Серед іншого, боротися з російською пропонується через підвищення медіаграмотності самих росіян.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua