• USD 28.1
  • EUR 32.1
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Репресії Лукашенка: у Білорусі матір п'ятьох дітей відправили до колонії за "масові прогулянки" та "чаювання"

3 грудня Мінський міський суд виніс вирок матері п'ятьох дітей із Ждановичів Ользі Золотар у вигляді 4 років колонії загального режиму

Ольга Золотар із сім'єю
Ольга Золотар із сім'єю / "Вясна"/Telegram
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив правозахисний центр "Весна ", повідомляє "ДС".

Так, жінку звинуватили у створенні "екстремістських формувань" — чату "Ждановичі 2020 Клуб любителів пісень Цоя" та каналу "Ждановичі сьогодні", в управлінні сайтом dze.chat, а також у грубому порушенні порядку та сприянні в ньому.

"Ольгу Золотар визнали винною за трьома статтями Кримінального кодексу: ч. 1 ст. 361-1 (створення екстремістського формування), ч. 1 та 2 ст. 342 (організація та навчання діям, що грубо порушують громадський порядок), ч. 1 ст. 16 ч. 1 статті 342 (допомога в організації дій, що грубо порушують громадський порядок). Ольга не визнала себе винною за жодною статтею", — вказують правозахисники.

29 листопада прокурор вимагав засудити Золотар на 5 років колонії.

Цікаво, що у цій справі і прокурор (Анастасія Попко), і суддя (Жанна Баранова) є жінками.

Радіо Свобода уточнює, що затримали 38-річну Ольгу Золотар 18 березня. У міліції стверджують, що жінка є "адміністратором місцевого дворового чату та організатором несанкціонованих масових заходів" – "чаювання", "прогулянок" та "концертів".

Ольга Золотар – мати п'ятьох неповнолітніх дітей: старшій дочці 17 років, молодшій дитині – чотири. Під час президентських виборів у серпні 2020 року вона була серед незалежних спостерігачів, яких не пустили слідкувати за підрахунком голосів на дільниці.

Після виборів Золотарь допомагала людям біля сумнозвісного ізолятора на вулиці Окрестіна у Мінську та в судах, її затримували та судили тричі. Перший раз – за фото із дворового чаювання. За словами Ольги, її навіть не було видно на цій фотографії. Вдруге Ольгу затримали 28 січня біля мурала члена Координаційної ради опозиції Павла Латушка: вона та ще кілька людей відмивали фарбу із зафарбованого зображення. Там склали протоколи за статтею про дрібне хуліганство. Втретє її затримали напередодні Всебілоруських народних зборів на проспекті Незалежності 31 січня. Суд оштрафував її на 1450 білоруських рублів (близько 15 тисяч гривень).

Нагадаємо, у листопаді суд Молодечно та Молодечненського району Білорусі виніс вирок 34-річному Андрію Юркову у вигляді 1,5 року позбавлення волі у колонії суворого режиму за образу самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. За версією звинувачення, 8 квітня 2021 року Юрков у нетверезому стані ненормативно висловився у бік Лукашенка у Молодечненському відділенні міліції. Обвинувачений свою "вину" визнав.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua