• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

РФ висилає дипломатів США та погрожує запровадити санкції проти американського бізнесу

Росія дзеркально відповість на висилку з США десяти російських дипломатів, а також може запровадити "болючі заходи" для американського бізнесу

Сергій Лавров
Сергій Лавров
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров, передає "ДС" з посиланням на російський ТАСС.

"Десять дипломатів були включені в список, який нам був переданий, з проханням, щоб вони поїхали із США. Ми відповімо на цю міру дзеркально. Запропонуємо теж десяти дипломатам США в РФ покинути нашу країну", — заявив він.

При цьому Лавров підкреслив, що РФ може прийняти болючі заходи для американського бізнесу, однак поки буде тримати їх про запас.

"У нас теж є можливості прийняти болючі заходи для американського бізнесу. Ми їх будемо тримати про запас", — сказав він.

Зокрема, РФ може припинити діяльність американських фондів, які, на думку Кремля, втручаються в російську зовнішню політику.

"Ми будемо обмежувати і припиняти діяльність на нашій території американських фондів, американських неурядових організацій, які, не приховуючи, безпосередньо втручаються в наше внутрішньополітичне життя", — заявив глава російського МЗС.

Як повідомляла "ДС", президент США Джо Байден підписав указ про введення нових санкцій проти Росії через втручання Кремля в президентські вибори в країні в 2020 році. Крім того, офіційний Вашингтон видворив десять російських дипломатів.

Міністерство фінансів США в партнерстві з Європейським союзом, Великобританією, Австралією та Канадою ввели санкції проти 8 фізичних і юридичних осіб РФ, що мають відношення до російської окупації і репресій у Криму.

Представник Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова прокоментувала запровадження нових санкцій проти Москви з боку Вашингтона, пообіцявши, що відповідь Росії буде невідворотною.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua