• USD 26.7
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

РФ заявила про готовність виключити "Талібан" зі списку терористів, але є умови

Процес виключення забороненого в Росії руху "Талібан" зі списку терористичних організацій повинен початися з резолюції Ради Безпеки ООН

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це 16 серпня заявив спецпредставник президента РФ, глава другого департаменту Азії МЗС Росії Замір Кабулов, передає "ДС" із посиланням на Известия.

"Коли така точка зору стане загальною для всіх, тоді і процедура почнеться — з резолюції Ради Безпеки ООН. А далі вже технічні моменти", — розповів він.

За його словами, в МЗС задоволені тим, що адміністративні столиці Афганістану "були захоплені мирно, без єдиного пострілу".

Кабулов заявив, що, якщо "нова влада в країні продовжить поводитись мирно, не вдаючись до насильства і при цьому дотримуючись порядку і фундаментальних громадянських свобод і прав людини", ймовірно, організацію виведуть зі списку терористичних у РФ.

Поки що літаки "Аерофлоту" тимчасово не літатимуть над Афганістаном.

Відзначимо, що в 2003 році Верховний Суд Росії визнав "Талібан" терористичною організацією.

Нагадаємо, вранці 15 серпня бойовики радикального руху "Талібан" почали наступ на столицю Афганістану місто Кабул. За лічені години таліби вступили в околиці Кабулу і заявили, що хочуть увійти в столицю "мирним шляхом". Після того в.о. глави МВС Афганістану заявив, що штурму Кабулу не буде, а зміна влади в столиці і країні на користь "Талібану" пройде мирно.

Бойовики радикального руху "Талібан" заявили, що взяли контроль над всією територією Афганістану і приступили до формування перехідного уряду.

Президент Афганістану Ашраф Гані покинув територію країни.

Росія оголосила про встановлення контактів із "новою владою" Афганістану.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua