• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Рідкісний синдром визнаний побічним ефектом COVID-вакцини Johnson & Johnson

Рідкісне неврологічне захворювання — синдром Гієна-Барре — офіційно внесений до переліку рідкісних побічних ефектів вакцини від коронавірусу Janssen виробництва корпорації Johnson & Johnson

Реклама на dsnews.ua

Відповідне рішення було прийнято після дослідження зареєстрованих випадків виявлення захворювання Комітетом з безпеки EMA, PRAC, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Синдром Гієна-Барре буде внесений до списку побічних ефектів препарату Janssen для попередження та підвищення обізнаності медичних працівників і людей, які вибирають цю вакцину.

Рішення було прийнято Комітетом з оцінки ризиків в фармаконагляду (PRAC) після ретельного вивчення 108 випадків розвитку СГБ внаслідок вакцинації препаратом Johnson & Johnson. Зараз відомо, що один з випадків в кінцевому підсумку виявився летальним.

Синдром Гієна-Барре — є гострим аутоімунним запальним захворюванням, що характеризується ураженням нервових клітин організму імунною системою. Це, зі свого боку, може привести до болю, оніміння або м'язової слабкості, а в деяких випадках — до летального результату.

Як повідомляла "ДС", раніше Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США прийшло до висновку, що через 6 тижнів після вакцинації від коронавірусу вакциною Johnson & Johnson виникає підвищений ризик розвитку синдрому Гієна-Барре.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua