• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Робот Дуняша та Путін у комі. Що між ними спільного

13 червня у ЗМІ пройшла інформація про те, що російський президент перебуває в комі

Робот "Дуняша"
Робот "Дуняша"
Реклама на dsnews.ua

15 червня стартував ПМЕФ — Петербурзький міжнародний економічний форум, який триватиме до 18 червня. Інтерес до цього, здавалося б і з урахуванням санкцій, безглуздому заходу насамперед пояснюється обіцянкою спікера Кремля Дмитра Пєскова виступу його шефа з "надзвичайно важливою" промовою 17 червня.

В умовах, коли російська економіка все більше нагадує чудовисько Франкенштейна, бізнес як у РФ, так і за кордоном (той, який все ще має бажання отримати гешефт від такої співпраці) насправді хотів би знати, що на нього чекає – куди вождь, який затіяв війну в Європі у XXI ст., має намір вести країну. І тому ПМЕФ як майданчик підходить ідеально.

Пітерський форум завжди позиціонувався режимом Путіна як "російський Давос". І останні 8 років, з початку війни проти України, на нього в медійному плані звертали увагу з метою уявлення про те, для кого нафтодолари не пахнуть, кого Кремлю вдалося підкупити/залучити на цей захід тощо.

Проте з початком повномасштабного вторгнення в Україну і, як наслідок, тотальної ізоляції Росії, пошук таких маркерів актуалізувався як ніколи раніше. ПМЕФ – дітище Кремля. А Кремль, та й уся Росія сьогодні неймовірно токсичні. Відповідно зростають ризики і ставки для тих, хто все ж таки зважився знехтувати цією токсичністю.

Форум і раніше другим Давосом ніколи не був, але, принаймні, на захід побалакати про перспективи та інвестиції часом з'їжджалися світові лідери на кшталт Сі Цзіньпіна або Емманюеля Макрона. Так само як і керівники великих іноземних корпорацій, що мали спільні з російськими компаніями проекти (Siemens, ExxonMobil, Total тощо).

Цього року форум "міжнародним" є лише частково, переважно на папері. Та й проходить не в культурній, а в фактичній столиці РФ – Москві.

Світових лідерів, окрім президента Казахстану Касима-Жомарта Токаєва, не передбачається. Навіть не особливо гидливий Сі не вважав за потрібну демонстрацію тісного партнерства з Путіним. Не кажучи вже про Макрона, нехай той і періодично перебуває у пошуках діалогу з президентом РФ і стурбований зовнішнім виглядом його фізіономії.

Реклама на dsnews.ua

Ні, замість них поля форуму, сподіваючись на операції в нафтогазовому секторі, топтатиме представник "Талібану" Юнус Моманд. А компанію йому складуть глави фейкових республік "ДНР" та "ЛНР". Ну, і ті кілька бізнесменів, які прибули до Москви. Хоча останні прагнуть особливо не світитися на ПМЕФ, заради чого організатори вигадали інновацію – бейджі без назв компаній, які представляють гості.

А це говорить про те, що всі, кого Кремлю вдалося залучити на форум, – не більш ніж масовка. ПМЕФ втратив останні ознаки серйозної політичної та економічної події.

Тепер це звичайнісіньке пропагандистське шоу, організатори якого хваляться, приміром, тим, що з Новгорода привезуть живу сіру сову або тим, що каву та печиво гостям роздаватиме робот Дуняша.

Остання, як стверджує кремлівський агітпроп під назвою "Комсомольська правда", вже "підкорила" гостей ПМЕФ-2022. Але ця соратниця робота Федора із зовнішністю секс-ляльки – цей кітч "по-рускі" – просто для затравки.

Підкорювати гостей, за задумом керівництва, має безпосередньо очільник держави. Саме Путін – окрасою програми. До його появи на сцені і "надзвичайно важливої" промови (яка має сповіщати про новий світовий порядок) дуже щільно готуються в Кремлі, розуміючи, що плебсу треба щось продати, якщо "спецоперація" трохи — раз у 40 — затягнулася. Тим паче, що у день відкриття, тобто 15 червня, США та їхні союзники, за інформацією CNN, мають намір ухвалити рішення про постачання в Україну додаткової військової допомоги, включаючи РСЗВ HIIMARS, що викликають сильне свербіння у кремлівських еліт.

Путін, як і "робот" Дуняша з увічненим у силіконі обличчям порноакторки (прототипом послужила Місіс Перм-2014" ), виконуватимуть одну функцію (хтось більшою мірою, хтось меншою), адже їх обох покажуть для розваги підданих І обидва – до нудоти скріпні та стереотипні, Путін – завдяки його імперському шовінізму та історичному реваншизму, а Дуняша – завдяки чепчику і, нехай неживим, але нахабним очам радянської буфетниці. Вираз їх облич дає зрозуміти, що вони, пардон, готові трахнути, коли з'явиться можливість.

І якщо у Дуняші шанси на це невеликі, то у Путіна вони ще є, хоч би як тріщала економіка і скільки б службовців ЗС РФ уже не було демілітаризовано.

Або були. Враховуючи, що якраз під відкриття ПМЕФ у ЗМІ з'явилося нове повідомлення про серйозні проблеми диктатора зі здоров'ям. Зокрема, про це з посиланням на джерела в розвідці написав "Обозреватель", за даними якого Путін перебуває у комі після невдалої операції, а еліти зараз зайняті визначенням його наступника.

Ця інформація, що було дуже вдало і вчасно оприлюднено, повністю змінила інформаційний баланс навколо ПМЕФ і завдань, які керівництво РФ мало намір реалізувати на форумі.

Зараз акцент змістився з "надзвичайно важливої промови" безпосередньо на того, хто цю промову мав вимовити. Те, як країна житиме в умовах санкцій і переддефолтному стані, багатьох тепер турбує набагато менше, ніж ймовірність того, що людина, яка все це створила, можливо, вже зібралася на концерт Кобзона.

І навіть якщо повідомлення про кому правдиве, треба розуміти, що Путіну не дозволять померти доти, доки в "шафі" є певна кількість його двійників. Це по-перше. По-друге, також до того моменту, доки не викристалізується новий лідер.

А щодо персони наступника ясності немає жодної. Свого часу на місце Путіна пророкували різних людей: і Дмитра Медведєва, і Сергія Шойгу, і Миколу Патрушева, і навіть Сергія Наришкіна. Нині, нібито, у фаворі ідеологічний, політичний "близнюк" Путіна – Патрушев, екс-директор ФСБ.

Путін спорадично давав надію то одному, то іншому, та незмінно розчарував їх. Таким чином він тримав "вежі Кремля" у тонусі, заохочуючи кулуарні ігри та зберігаючи за собою роль арбітра у цих баталіях.

Провал бліцкригу проти України та безпрецедентні санкції стали каталізаторами для нового раунду боротьби. Яструби-військові (Шойгу тут дещо відсторонений: будучи вихідцем із МНС і липовим генералом, особливої поваги у підлеглих він не викликає) — зчепилися з яструбами-чекістами (а Патрушев тут якраз на місці). "Любовний" трикутник замикають "ліберали"-методологи, для яких криза влади, обумовлена військовими поразками, стала шансом повернути свій вплив. Чим можна пояснити те, що Сергію Кирієнкові вдалося відібрати у силовиків контроль над окупованим Донбасом, де він уже десантував свого ставленика Віталія Хоценка.

Безперечно, чутки про те, що Путін, можливо, вже втомився і йде, лише посилять боротьбу. Навіть якщо на ПМЕФ і з'явиться Путін або "Путін". Сама цінність чуток про проблеми диктатора зі здоров'ям для кремлівських еліт, що схиляються до компромісу з колективним Заходом, у тому, що вони циркулюють. Вони руйнують путінський образ стронгмена і натякають на нову віху.

    Реклама на dsnews.ua