• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Росія планує збільшити виробництво "шахедів" у Татарстані до 6 тисяч на рік, - ЗМІ

Російський завод в особливій економічній зоні "Алабуга" планує виробляти 6 тисяч ударних безпілотників типу Shahed щорічно

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Wall Street Journal, передає "ДС".

Видання пише, що угода з будівництва заводу була укладена наприкінці 2022 року, коли російські бізнесмени прилетіли в Іран з вигідною пропозицією у розмірі 1,7 млрд доларів.

Завод в "Алабузі" вироблятиме 6 тисяч "шахедів" на рік на додаток до дронів-розвідників. За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень у Лондоні, наприкінці квітня завод випереджав виробничий графік, вже поставивши 4,5 тисячі обіцяних дронів.

У ГУР повідомили, що російські солдати вже навчаються управлінню безпілотниками в Сирії під керівництвом інструкторів із Корпусу вартових ісламської революції та угруповання "Хезболла".

Експерт із безпілотників Генрі Томпсон сказав, що Росія тепер виробляє власні боєголовки замість того, щоб чекати на іранські, прискорюючи виробництво боєздатної зброї. Проаналізувавши уламки, знайдені в Україні, він дійшов висновку, що нові версії "шахедів" були виготовлені в Росії.

Як писала "ДС", в російській республіці Татарстан вдень 23 травня пройшла операція Головного управління розвідки МОУ з ураження об’єктів військово-промислового комплексу РФ за допомогою безпілотників.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua