• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Росія стягує для наступу в Україні техніку 1950-х років, — британська розвідка

Росія підтягує до України резервні сили з усієї країни для майбутніх наступальних операцій. Чимало нових піхотних підрозділів оснащені бронемашинами МТ-ЛБ 1950-х років вироблення

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства оборони Великої Британії у Twitter, передає "ДС".

Як наголошується в зведенні, МТ-ЛБ раніше перебували на озброєнні в якості допоміжних з обох сторін, і Росія довгий час вважала їх непридатними для більшості передових завдань з транспортування піхоти. Спочатку вони були розроблені в 1950-х роках як тягачі для перевезення артилерії, мають дуже обмежену броню і оснащені тільки кулеметом для захисту.

Навпаки, більшість російських штурмових частин першого ешелону в лютому були оснащені бойовими машинами піхоти БМП — 2 з бронею товщиною до 33 мм, оснащеними потужною 30-мм автоматичною гарматою і протитанковою ракетною установкою, йдеться у зведенні.

"Попри заяву президента Путіна від 7 липня 2022 року про те, що російські збройні сили "навіть не починали" свої дії в Україні, багато з їх підкріплень являють собою спеціальні групи, що розгортаються з використанням застарілого або невідповідного обладнання", — йдеться в повідомленні Міноборони Британії.

Нагадаємо, за даними американського Інституту вивчення війни, російські війська після встановлення контролю над Сіверодонецьком та Лисичанськом взяли оперативну паузу, проте продовжують обмежені наступальні дії на Донбасі через побоювання українських контратак.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua