• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Росія в ООН влаштувала "бенефіс" Азарова, Олійника і Царьова

Росія залучила експрем'єр-міністра України Миколу Азарова та колишніх депутатів Верховної Ради від Партії регіонів Олега Царьова та Володимира Олійника для поширення в ООН фальшивих наративів про Революцію Гідності

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Напередодні, 2 червня, російське представництво в ООН організувало у Нью-Йорку неофіційний онлайн-захід із залученням членів Ради Безпеки під назвою "Обставини Майдану та наслідки для Донбасу", інформує "ДС".

Колишні українські посадовці, які переховуються в Росії від правоохоронних органів, виступили як "свідки". Захід відбувся за т.зв. "формулою Арріа".

Під час заходу Азаров звинуватив країни ЄС та США у нібито "координації" дій протестувальників. За його твердженнями, побиття студентів правоохоронцями, з якого розпочався Майдан, не було, а всі вбивства в січні-лютому 2014 року були організовані самими демонстрантами. Він також заявив, що Янукович на момент ухвалення рішення Верховною Радою про його самоусунення від влади, нібито перебував в Україні й продовжував виконувати обов'язки президента, зазначає Укрінформ

Відповідно до "свідчень" Царьова, Майданом керували "американські інструктори". Своєю чергою Олійник заявив, що нині Україна нібито перебуває під контролем націоналістів і "зовнішнім управлінням" Великої сімки, а Захід робить усе, щоб економіка України "не розвивалися", забороняє православ'я і створює в Україні проєкт "анти-Росія".

У відповідь на ці заяви країни Заходу в Радбезі ООН та окремі держави, що приєдналися до них, розцінили організований Росією захід як спробу "вкотре просунути фальшивий наратив про Україну" для "спотворення істини та приховування шкідливої діяльності Росі".

"Росія запросила ораторів, проти яких держави-члени ООН запровадили санкції за порушення суверенітету і територіальної цілісності України. Фальшиві наративи Росії про Україну є частиною кампанії дезінформації", — йдеться у відповідній заяві.

Також автори заяви закликають Росію негайно припинити агресію проти України й покласти край окупації Криму та кричущим порушенням прав людини в Криму.

Заяву підписали Австралія, Албанія, Канада, Мікронезія, Грузія, Коста-Рика, Маршаллові Острови, Молдова, Нова Зеландія, Україна, Великобританія та США.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua