• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Росія заборонила дипломатам США вільно пересуватися її територією

Росія вийшла з Меморандуму по «відкритому суходолу» з США, який діяв з 1992 року і передбачав, що дипломати двох країн можуть вільно переміщатися територією держави, де вони знаходяться

Будівля посольства США в Росії
Будівля посольства США в Росії / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляється на Офіційному інтернет-порталі правової інформації, передає "ДС".

Розпорядження про припинення дії меморандуму про «відкритий суходол» підписав глава уряду Росії Михайло Мішустін. Про те, що Росія обмежить поїздки дипломатів США по країні, раніше заявляв російський МЗС.

Відмова від меморандуму став частиною комплексу заходів, які російська сторона прийняла після того, як США в квітні ввели нові санкції, повʼязані з втручанням Росії у вибори, кібератаками, а також переслідуванням опозиціонера Олексія Навального. Крім іншого, Росія внесла США в список країн, які проводять недружню політику, і на підставі цього заборонила американській дипмісії в Москві наймати на роботу російських громадян.

Нагадаємо, в квітні США оприлюднили новий пакет санкцій відносно Росії, який, зокрема, включав висилку 10 російських дипломатів з посольства у Вашингтоні і заборону американським фінансовим інститутам на участь в первинних розміщеннях держборгу РФ, номінованого в рублях.

Москва ввела заходи у відповідь — дзеркально відповіла на висилку дипломатів і ухвалила ряд заходів, які зачіпають діяльність американської дипмісії в РФ. Крім того, Кремль рекомендував послу США Джону Саллівану поїхати до Вашингтона на консультації. Таким чином, російська сторона запропонувала Саллівану наслідувати приклад його російського колеги — посла РФ в США Анатолія Антонова, який в березні був запрошений в Москву для консультацій.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua