• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

Росія застосовує на фронті заборонену хімічну зброю часів Першої Світової, – ЗМІ

Російські окупанти застосовують заборонену хімічну зброю, зокрема хлорпікрин, у боях по всій лінії фронту в Україні. Таким чином вони намагаються послабити здатність українських військ захищати укріплені позиції і навіть змусити їх відступити

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні The Wall Street Journal, переда є"ДС".

Американські та українські офіційні особи, а також медики, солдати та міжнародні дослідники кажуть, що використання Росією забороненої хімзброї на полі бою стає дедалі частішим, оскільки Москва нарощує наступ, пише видання.

США оголосили про введення санкцій проти російських компаній та державних органів, які беруть участь у створенні та постачанні хімічної зброї, що використовується на фронті, особливо виділивши хлорпікрін.

Цей хімічний агент, який іноді використовується в пестицидах, був поставлений на озброєння під час Першої світової війни і заборонений до застосування в бою Конвенцією про заборону хімічної зброї, яку Росія підписала.

Ден Касзета, експерт із хімічної зброї, молодший науковий співробітник лондонського аналітичного центру Royal United Services Institute, каже, що хлорпікрин токсичний для людей і тварин, а також діє як подразник. Залежно від ступеня впливу газ може обпекти шкіру, викликати подразнення слізних проток і утруднити дихання, не кажучи вже про захист від нападників.

За словами Касцети, на зміну цьому хімікату прийшли більш сучасні речовини, які іноді використовуються поліцією як сльозогінний газ і відомі як CN і CS, які також заборонені конвенцією.

"За словами капітана Дмитра Сергієнка, помічника командира Аналітичного центру сил забезпечення української армії, який займається аналізом застосування хімічної зброї на фронті, всі три ці речовини використовуються росіянами на полі бою.

Хоча його група здебільшого реєструє застосування CN і CS у районі, який вони відстежують, вони також знайшли дві гранати, що містять хлорпікрин, на залишених російських позиціях", – пише видання.

Як писала "ДС", організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) не знайшла достатньо доказів використання хімічної зброї на території України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua