• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Росіяни вже двічі їздили до Ірану, щоб оглянути бойові безпілотники, — CNN

Російська делегація щонайменше двічі відвідувала аеродром Кашан у центральному Ірані за останній місяць, щоб вивчити бойові безпілотники Shahed-191 та Shahed-129, які можуть мати на озброєнні високоточні ракети

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать супутникові знімки, оприлюднені CNN, а також заявив радник пезидента США з національної безпеки Джейк Салліван, передає "ДС".

"За нашими оцінками, офіційна російська делегація нещодавно мала демонстрацію іранських БПЛА, здатних завдавати ударів… Ми оприлюднюємо ці знімки, зроблені у червні, на яких показано іранські БПЛА, які російська урядова делегація бачила того дня.

Це свідчить про інтерес Росії до придбання іранських БПЛА, здатних атакувати", — сказав він.

Салліван сказав, що, наскільки відомо США, червневий візит був першим, коли російська делегація відвідала цей аеродром для такої демонстрації.

Потім російська делегація знову відвідала аеродром для аналогічної демонстрації 5 липня.

CNN уточнює, що ця інформація з'явилася під час турне президента США Джо Байдена до Близького Сходу, де Іран був ключовим предметом обговорення між США, Ізраїлем, Саудівською Аравією та країнами Перської затоки. Офіційний представник США заявив CNN, що зростаюче партнерство між Іраном і Росією є прикладом того, чому США необхідно зберігати свою присутність і вплив на Близькому Сході.

Нагадаємо, 12 липня радник з національної безпеки президента США Джейк Салліван заявив, що Іран, імовірно, готується передати Росії кілька сотень дронів, при чому певна кількість з них – з ударними можливостями. До того ж, за його словами, США отримали інформацію, яка вказує, що Іран готується до навчання російських солдат користуватись цими безпілотниками.

У МЗС Ірану у відповідь заявили, що співпраця між Іраном і РФ "почалася ще до початку війни" проти України. Представник країни заявив, що Іран не продавав Росії безпілотники для війни проти українців.

         

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua