• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Росіяни запустили журнал, який вчить військових "смертельно ненавидіти ворога", — розвідка Британії

Розвідка Великої Британії звернула увагу на нещодавно виданий в Росії журнал "Політрук", який начебто покликаний допомогти з вихованням російських солдатів та у якому цитується радянський вождь Йосип Сталін

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляється в огляді британського Міноборони за 27 травня, передає "ДС".

У вступній статті заступника міністра оборони генерал-лейтенанта Віктора Горемикіна, який очолював головне політичне управління Збройних сил, чітко зазначено, що новий журнал значною мірою спирається на спадщину військових видань радянських часів, спрямованих на політичну освіту військовослужбовців.

Горемикін цитує Сталіна, говорячи про "важливість політичної освіти солдатів, які повинні смертельно ненавидіти ворога".

"Журнал підкреслює, що ворог в Україні сьогодні такий самий, як і ворог, з яким боровся Радянський Союз, а саме – нацисти. Карта України, опублікована в журналі, використовується для підтримки аргументів, що ставлять під сумнів автентичність української державності, а отже, виправдовують вторгнення", – йдеться в огляді.

Британська розвідка наголошує, що цей журнал відображає політизоване використання історії, яке стало помітною рисою російської освітньої політики в останні роки, особливо після вторгнення в Україну, і продовжує підживлювати силові наративи, які Росія використовує для впливу на своїх військовослужбовців і населення загалом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua