• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Російські бойовики в ЦАР катували і вбивали мирних жителів, в тому числі дітей, — CNN

Російські найманці в Центральноафриканській Республіці вбивали і катували мирних жителів, серед яких були діти

Російські найманці в ЦАР
Російські найманці в ЦАР
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в спільному розслідуванні телеканалу CNN і групи The Sentry, передає "ДС" з посиланням на "Суспільне".

Зокрема, жителька міста Бамбарі на ім'я Фатума розповіла виданню, що кілька мирних жителів були вбиті російськими бойовиками в лютому 2021 року, коли ті разом з армією наказали їм покинути мечеть Аль-Таква, розташовану в місті. Військові вважали, що там могли перебувати ісламісти з угруповання "Селек", якому протистоїть влада ЦАР.

За словами Фатуми, вдень 15 лютого в місті почалася стрілянина. Вона зібрала дітей і разом з ними вирушила в мечеть, сподіваючись сховатися там разом з іншими людьми. Однак військові оточили мечеть і наказали виходити.

Коли люди почали виходити з мечеті з піднятими руками, найманці відкрили по ним вогонь. Обидві дитини Фатуми були поранені, проте вижили.

Чоловік, який був серед мирних жителів, повідомив журналістам, що отримав поранення в ногу. Він не міг отримати медичну допомогу, оскільки в місцевому шпиталі чергували військові і він був змушений переховувався. Зрештою, йому довелося ампутувати частину ноги нижче коліна.

Як розповіла мешканка міста на ім'я Аджа, найманці протягом трьох днів не дозволяли забрати тіла загиблих. Вона розповіла, що її 15-річний син був убитий російськими найманцями, які обстріляли його з вертольота. Коли чоловік Аджи намагався розшукати сина, його також убили.

За даними розслідувачів, в результаті інциденту загинули від 12 до 20 осіб, серед яких були і діти. При цьому журналісти відзначають, що інцидент в Бамбарі — лише один з десятка розслідуваних випадків порушення прав людини з боку російських бойовиків.

Як повідомляє CNN, разом з російськими участь в бойових діях в ЦАР беруть найманці з Сирії. За даними ООН, в даний час в ЦАР знаходяться близько 2300 найманців. Відомо, що в ЦАР воюють бойовики російської ПВК "Вагнер".

Як повідомляла "ДС", в травні 2021 року троє російських військових і двоє місцевих поліцейських загинули, підірвавшись на саморобному вибуховому пристрої в Центральноафриканській Республіці.

В середині лютого повстанці в Центральноафриканській Республіці ліквідували кількох найманців російської ПВК "Вагнер".

30 липня 2018 року в Центральноафриканській Республіці були вбиті російський журналіст Орхан Джемаль, режисер Олександр Расторгуєв і оператор Кирило Радченко. Вони приїхали до ЦАР для зйомок фільму про найманців з ПВК "Вагнер".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua