• USD 39.7
  • EUR 43.1
  • GBP 50.4
Спецпроєкти

Російські сили, найімовірніше, активізують найближчим часом обстріли та атаки, - ISW

Армія РФ, вірогідно, активізує поточні наступальні операції, а також ракетні удари та удари безпілотників у найближчі тижні, щоб скористатися слабкістю українського озброєння

Реклама на dsnews.ua

За спостереженнями ISW, російські війська продовжували, а в деяких районах активізували поточні наступальні операції, ймовірно, використовуючи аномально посушливі весняні умови і нестачу української техніки до прибуття обіцяної західної допомоги у сфері безпеки, пише "ДС".

"Нова допомога США не почне впливати на ситуацію на лінії фронту протягом кількох тижнів. Таким чином, ситуація на лінії фронту, ймовірно, погіршуватиметься протягом цього часу, особливо якщо російські війська посилять свої атаки, щоб скористатися обмеженим вікном перед надходженням нової допомоги США", — йдеться в аналітичній довідці Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики інституту вважають, що українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на безпекову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, але вони, ймовірно, зможуть притупити поточний російський наступ, якщо припустити, що американська допомога надійде швидко.

Офіційні особи США заявили, що Сполучені Штати зможуть "майже негайно" надіслати в Україну певні боєприпаси зі сховищ США в Європі, особливо критично необхідні 155-мм артилерійські снаряди та ракети протиповітряної оборони. А інша безпекова допомога, ймовірно, прибуде в Україну тижнями залежно від того, де вона зараз зберігається.

"Протягом останніх місяців Україна систематично вдосконалювала свої військові логістичні операції, але ця нова система ще не впоралася з раптовим і великим припливом матеріальних засобів, і жодна система не зможе негайно розподілити велику кількість матеріальних засобів по всій лінії фронту", — коментують ситуацію в ISW.

Аналітики також додають, що Україна, ймовірно, матиме значно покращену оперативну позицію до червня 2024 року, попри затримки з надходженням допомоги з безпеки США на лінію фронту, і російське військове командування, очевидно, розгляне значні зміни у широкомасштабній наступальній операції, яку воно, як очікується, розпочне у червні, хоча все ще може відбуватися за планом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua