• USD 28
  • EUR 32
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Російські війська на кордоні з Україною: генсек НАТО закликає Кремль до "прозорості"

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенлберг зажадав від Росії "прозорості" щодо маневрів її військ на кордоні з Україною

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг / Global Look Press
Реклама на dsnews.ua

Про це Столтенберг заявив під час візиту до Берліна в п'ятницю, 19 листопада, передає "ДС" з посиланням на сайт НАТО.

"Ми також бачимо велику та незвичайну концентрацію російських військ біля кордонів України. Вкрай важливо, щоб Росія продемонструвала прозорість щодо нарощування своєї військової могутності, забезпечила деескалацію та знизила напруженість", — сказав він.

За його словами, НАТО уважно стежить за ситуацією і продовжує надавати Україні політичну та практичну підтримку.

Нагадаємо, державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що США та Євросоюз стурбовані незвичайними пересуваннями російських військ на кордоні з Україною. За його словами, головною метою кризи, яку створив самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко на кордоні з Польщею, є відвернення уваги від агресії Росії проти України. Також міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас припускає можливість цього.

Президент Франції Еммануель Макрон на переговорах з російським лідером Володимиром Путіним заявив, що Париж захищатиме територіальну цілісність України у разі військового наступу РФ.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Північноатлантичний альянс уважно стежить за розвитком ситуації на кордоні Росії та України і готовий реагувати у разі її зміни. Міністр закордонних справ Австрії Міхаель Лінхарт назвав ситуацію з російською військовою загрозою Україні "дуже критичною".

Міністри закордонних справ Німеччини та Франції оприлюднили спільну заяву, в якій наголошується, що новий виток агресії Росії проти України матиме "важкі наслідки" для РФ.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua