• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Росію питати не будуть: Столтенберг обіцяв допомогти Україні вступити в НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг обіцяв сприяти вступу України в НАТО і підкреслив, що Росія не має права голосу з цього питання

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг / Global Look Press
Реклама на dsnews.ua

Про це Столтенберг заявив на пресконференції за підсумками саміту Північноатлантичного альянсу, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Головний сигнал буде такий: НАТО підтримує Україну. Ми надаємо політичну підтримку, активізуємо практичну підтримку в рамках контексту НАТО, а також на двосторонній основі, як це роблять інші країни НАТО", — заявив Столтенберг.

Він додав, що багато країн готові надати Україні двосторонню допомогу зі вступом до НАТО.

"У заяві за підсумками зустрічі у верхах ми закріпили, що двері НАТО відкриті для України. Рішення прийняте на Бухарестській зустрічі в 2008-му році залишається в силі. Ми активізуємо нашу діяльність для того, щоб допомогти Україні. Ми надамо допомогу в проведенні реформ для просування по шляху інтеграції", — підкреслив генсек НАТО.

При цьому Столтенберг нагадав, що у Росії немає права голосу в питанні вступу України в НАТО.

"Кожна країна має право вибору шляху. Сигнал такий: Україна і 30 країн НАТО приймають рішення, коли Україна стане членом НАТО. Росія не має тут права голосу", — заявив генсек Альянсу.

Як повідомляла "ДС", в підсумковому комюніке саміту також зазначено, що Україна стане членом НАТО за допомогою механізму Плану дій щодо членства (ПДЧ).

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua