• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Росія стала сильнішою за час війни, - голова розвідки Норвегії

За останній рік, не дивлячись на жорсткі санкції, Росія стала сильнішою та здобуває перевагу на полі бою

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова Служби розвідки при Міністерстві оборони Норвегії віцеадмірал Нільс Андреас Стенсенс, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Стенсенс назвав повномасштабну війну в Україні "Першою світовою війною в кольорі": обидві сторони мають укріплені позиції, наступальні операції обмежені й не призводять до суттєвих змін, важливу роль грає артилерія. При цьому Україна "повністю залежить від матеріальної підтримки Заходу", зазначив він. Водночас значна частина західної техніки була "втрачена або використана".

Водночас Росія, за його оцінкою, "перебуває в процесі отримання військової переваги" і вже здатна збільшити виробництво боєприпасів і високоточної зброї дальньої дії.

Стенсенс зазначив, що Росія досягла наступних успіхів: мобілізаційний резерв Росії приблизно втричі більший, ніж в України; РФ справляється із західними санкціями краще, ніж очікувалося; виробництво російської зброї відбувається вищими темпами.

"Ми бачимо, що Росії знадобиться менше часу на відновлення після війни, ніж ми оцінювали минулого року", – додав він.

У зв’язку з цим Стенсенс закликає Європу готуватись "до більших змін і більш непередбачуваної ситуації", зокрема того, що Росія "буде використовувати всі свої інструменти, щоб спробувати вплинути на Захід".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua