• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Російські хакери атакували 200 американських компаній

Хакерська група, повʼязана з Росією, зламала близько 200 американських компаній в результаті великомасштабної атаки з використанням програм-вимагачів

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані компаній Huntress Labs та Recorded Future, що займаються кібербезпекою, передає "ДС" з посиланням на Bloomberg та Reuters.

Як зазначається, 200 американських підприємств постраждали від атак після інциденту в американській ІТ-компанії Kaseya в Майамі. Атакований міг бути її інструмент VSA (програмне забезпечення Virtual System Administrator), який використовується ІТ-фахівцями для моніторингу та управління серверами, настільними компʼютерами, мережними пристроями та принтерами.

Kaseya заявила, що проводить розслідування, і порадила своїм клієнтам вимкнути VSA. У Kaseya 40 тисяч клієнтів, але не всі використовують цей інструмент.

Bloomberg пише, що вибравши за мету постачальника IT-послуг, хакери можуть отримати доступ і проникнути в компʼютерні мережі своїх клієнтів.

Повідомляється, що імовірно хакерська група, що стоїть за атакою, — це REvil, яка також стояла за атакою на постачальника мʼяса JBS.

Нагадаємо, США і Британія звинуватили Росію в сотнях кібератак за останні 2 роки. Президент США Джо Байден на зустрічі з російським лідером Володимиром Путіним передав список з 16 сфер критичної інфраструктури, які не повинні піддаватися кібератакам – від енергетики до систем водопостачання.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua