• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

"Керувались національною безпекою": Австралія відреагувала на відкликання французького посла

Австралія шкодує про відкликання французького посла після зриву військового контракту з виробництва підводних човнів, однак запевняє, що керувалась інтересами національної безпеки

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві офісу міністерки закордонних справ Австралії Меріс Пейн, передає "ДС" з посиланням на AP.

"Ми з жалем відзначаємо рішення Франції відкликати свого посла в Австралії для консультацій після ухвалення рішення про проєкт Attack Class. Австралія розуміє глибоке розчарування Франції нашим рішенням, яке ухвалили згідно з нашими чіткими та зрозумілими інтересами національної безпеки", — ідеться в заяві.

Пейн додала, що країна цінує свої відносини з Парижем і сподівається на їхню взаємодію у майбутньому. Водночас французький посол Жан-Пʼєр Тебо заявив, що Австралія ніколи не згадувала про те, що може відмовитися від угоди.

Він розповів, що дізнався про її скасування з австралійської преси, хоча, за його словами, у Канберри було багато можливостей, аби повідомити про своє рішення.

17 вересня Франція ухвалила рішення відкликати для консультацій своїх послів із США та Австралії через втрату військового контракту з виробництва підводних човнів.

Нагадаємо, 16 вересня Сполучені Штати, Велика Британія та Австралія оголосили про створення нового альянсу у сфері безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні. Через це Канберра відмовилась від угоди з Францією з розробки підводних човнів на 40 мільярдів доларів.

17 вересня Франція заявила, що відкликає своїх послів у Сполучених Штатах та Австралії після того, як остання зірвала угоду з Францією з розробки підводних човнів на 40 мільярдів доларів і уклала аналогічний договір зі Сполученими Штатами.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua