• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Саміт НАТО збереться достроково "на честь" можливої перемоги Байдена у США, — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

НАТО не виключає, що у березні в Брюсселі буде проведено достроковий саміт блоку в разі обрання президентом США кандидата від Демократичної партії Джо Байдена

Про це виданню Reuters сказав один дипломат в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

Так, Альянс в минулому році вирішив провести саміт лідерів в 2021 році, і ця зустріч навесні стане першим шансом відновити трансатлантичні зв'язки, якщо 3 листопада Байдена буде обрано до Білого дому.

"Більшість союзників хочуть перемоги Байдена в наступному місяці, але вони, очевидно, будуть співпрацювати і з переобраною адміністрацією Трампа", — сказав дипломат.

Березневий саміт "надасть Байдену платформу для возз'єднання Європи та Північної Америки, а також дасть НАТО шанс залишити позаду епоху Трампа", — сказав другий дипломат.

Офіційні особи і дипломати також заявили, що якщо Трамп буде переобраний, НАТО буде прагнути провести саміт на початку літа, але це буде менш терміново, тому що він уже був присутній на самітах НАТО.

Як відомо, Трамп неодноразово заявляв, що Альянс "застарів", а деякі союзники "порушують правила", а також в липні 2018 року виступив з завуальованою загрозою вивести Сполучені Штати з НАТО.

Він також оголосив про рішення скоротити контингент військ США в Німеччині, звинувативши Берлін у невиконанні цільового показника оборонних витрат НАТО.

    Реклама на dsnews.ua