• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

"Саша, 26 років — це багато": Квасьнєвський дав пораду Лукашенку

Реклама на dsnews.ua

Олександр Лукакшенко, який де-факто виконує обов'язки президента Білорусі, має налагодити діалог з опозицією, щоб уникнути долі експрезидента України Віктора Януковича або колишнього румунського диктатора Ніколае Чаушеску

Про це сказав колишній президент Польщі Олександр Квасьнєвський в коментарі ВВС, передає "ДС".

"Якби у мене була можливість чесно і відверто з ним поговорити, я б сказав йому:" Саша, дивись, 26 років — це великий термін. І ти упустив першу можливість. Якби ти пішов пʼять років тому, люди б запамʼятали тебе хорошим президентом, людиною, яка змінила їх життя, підвищила рівень життя ", — сказав він.

Квасьнєвський навів кілька історичних прикладів. Так, колишній польський лідер Войцех Ярузельський організував "круглий стіл" з опозицією на чолі з Лехом Валенсою, експрезидент України Віктор Янукович втік до Росії, а румунський диктатор Ніколае Чаушеску був убитий.

"Рішення Януковича про втечу було не результатом переговорів з міністрами закордонних справ ЄС. Так Янукович вирішив після розмови з Путіним. Путін сказав: "Слухай, у тебе більше немає шансів. Якщо захочеш приїхати в Росію, ми готові тебе прийняти. Бери з собою речі, гроші і спробуй бігти. І я думаю, що це було рішення Путіна, а не Європи", — сказав він.

"Всі диктатори не мають жодного шансу в протистоянні з часом, і час Лукашенка пройшов кілька років тому", — підкреслив експрезидент Польщі.

Квасьнєвський також нагадав про ситуацію в Україні в 2004 році, коли влада і опозиція домовилися про проведення третього туру виборів президента, що дозволило уникнути силового протистояння.

Однак експрезидент Польщі побоюється, що Лукашенко "може бути набагато більш рішучим, ніж Янукович, відстоюючи своє становище".

Нагадаємо, масштабні акції протесту тривають в Білорусі з 9 серпня, коли пройшли президентські вибори. Лукашенко оголосив себе переможцем. За нього нібито проголосували близько 80% виборців.

    Реклама на dsnews.ua