• USD 28.1
  • EUR 32.1
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

"Стримування, оборона та діалог": до чого Байден закликав "Бухарестську дев'ятку"

Країнам "Бухарестської дев'ятки" слід діяти за принципами до "стримування, оборони та діалогу" в контексті нарощування Росією військового контингенту поблизу кордону України

Джо Байден
Джо Байден / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Таке переконання висловив президент США Джо Байден, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Білого дому.

Байден обговорив з лідерами країн "Бухарестської дев'ятки" нарощування Росією сил біля кордону з Україною. Під час розмови він наголошував на "прихильності Сполучених Штатів трансатлантичній безпеці і священним обов'язкам в рамках п'ятої статті статуту НАТО про колективну оборону".

Байден закликав союзників до "стримування, оборони та діалогу".

"Лідери обговорили нарощування Росією військових сил біля кордонів з Україною, що дестабілізує ситуацію, і необхідність єдиної, підготовленої та рішучої позиції НАТО щодо колективної оборони союзників з Альянсу", — йдеться у повідомленні.

Джо Байден також підкреслив, що США підтримує продовження тісних консультацій і координації з усіма трансатлантичними союзниками і партнерами.

До "Бухарестської дев’ятки" входять країни східного флангу НАТО: Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина, Чехія. 

Як писала "ДС", Джо Байден під час переговорів з президентом України Володимиром Зеленським заявив, що всі міжнародні рішення стосовно України мають прийматися тільки за її участі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua