• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Сенат Чехії одноголосно підтримав Україну у війні з Росією

10 червня Сенат Чехії ухвалив постанову, в якій міститься осуд збройної агресії Росії проти України

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні посольства України в Чехії, передає "ДС".

Так, чеські парламентарі більшістю голосів прийняли постанову "Про актуальну ситуацію на території суверенної держави Україна, окупованої військами Російської Федерації". Проти постанови не проголосував жоден сенатор.

У прийнятому документі Сенат закликав до невідкладного звільнення всіх українських громадян, які незаконно утримуються в увʼязненні на території Кримського півострова і в Росії.

Сенат виступив з вимогою до Росії негайно припинити бойові дії і порушення прав людини в Криму і на окупованих територіях східної України і констатував, що російські посадовці, чия діяльність або бездіяльність зумовили військові злочини проти України, постануть перед міжнародним кримінальним судом.

Чеські сенатори підтримали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах.

Окремо Сенат підтримав політику ЄС щодо невизнання незаконної анексії Криму та застосування обмежувальних заходів ЄС у відповідь на ці дії Росії.

Прийняття постанови ініціював голова комітету з питань зовнішньої політики, оборони і безпеки Павло Фішер, який зазначив у своєму виступі перед чеськими депутатами, що постанова є проявом солідарності і нагадуванням про значення незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

Як повідомляла "ДС", 13 травня Уряд Росії вніс США і Чехію в список недружніх іноземних держав. Пізніше уряд Чехії звернувся до російського керівництва із закликом відмовитися від практики визнання різних держав "недружніми".

Нагадаємо, 17 квітня на терміново зібраній пресконференції керівництво чеського уряду офіційно звинуватило Росію в організації диверсії. Йдеться про вибух, який стався ще 16 жовтня 2014 року на військових складах і призвів до численних руйнувань і загибелі двох місцевих жителів. За словами чеського премʼєра Андрія Бабіша, є обґрунтована підозра в причетності до вибуху офіцерів російської спецслужби ГРУ. За даними чеських ЗМІ, диверсія була здійснена швидше для зриву постачання зброї, в тому числі для України.

За причетність до диверсій на території Чехії чеська поліція оголосила в розшук громадян Росії Олександра Петрова і Руслана Боширова, яких також підозрюють в отруєнні Скрипалів у Великобританії.

У звʼязку з ситуацією Чехія також висилала з країни 18 російських дипломатів, підозрюваних в шпигунстві на користь спецслужб РФ. У відповідь МЗС РФ оголосив персонами нон грата 20 співробітників посольства Чехії в Росії.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua