• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Сенат США просить Байдена "вдарити" новими санкціями по "Північному потоку-2"

Глава Комітету з міжнародних відносин Сенату республіканець Джеймс Ріш і віцеголова групи підтримки України у Сенаті демократ Джин Шахін закликали президента Джо Байдена ввести санкції проти "Північного потоку-2"

Джо Байден
Джо Байден
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні американського агентства Bloomberg, передає "ДС".

"Преса повідомляє, що уряд Німеччини висунув пропозицію, яке вимагає від США ігнорування санкцій (проти газопроводу — ред.). Відносини США з Німеччиною — наріжний камінь трансатлантичного альянсу, але дозвіл на завершення "Північного потоку-2" не конструктивний шлях для цього партнерства", — заявили сенатори у спільному листі.

Сенатори Ріш і Шахін підкреслили, що чекають від адміністрації Байдена опублікування затвердженого Конгресом звіту про компанії, що беруть участь у будівництві трубопроводу, до 16 лютого.

Російський газопровід "Північний потік-2" має на меті зʼєднання газотранспортних систем Росії та Німеччини через Балтійське море в обхід території України.

Завершення будівництва газопроводу зашкодить Україні, адже Росія може скоротити або скасувати транзит газу, який приносить в український бюджет мільярди доларів. Крім того, у США також вважають, що "Північний потік-2" зашкодить енергонезалежності Європи.

Як повідомляла "ДС", міністр економіки Німеччини Петер Альтмайєр виступив проти відмови Берліна від завершення будівництва "Північного потоку-2". Він пояснив, що в такому випадку німецькі компанії "втратять величезні інвестиції".

Міністр закордонних справ країни Хайко Маас в свою чергу заявив, що відмова від будівництва газогону підштовхне Кремль до тіснішої співпраці з Китаєм.

Раніше німецьке керівництво наполягало, що "Північний потік-2" є виключно економічним проєктом.

Відзначимо, роботи з укладання російсько-німецького газопроводу "Північний потік-2" наразі припинені у звʼязку з негодою.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua