• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Сербські війська підвищили бойову готовність на кордоні з Косовом: що відбувається

Сербські збройні сили підвищили бойову готовність в двох округах на кордоні з Косовом

Сербські збройні сили підвищили бойову готовність
Сербські збройні сили підвищили бойову готовність
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації на сайті "Радіо Свобода", передає "ДС".

Напруженість на кордоні, котрий в Сербії називають адміністративною лінією, триває від 19 вересня, коли косовська влада запровадила нові правила перетину кордону в автомобілях. Від сербів, що мешкають у Косові, влада в Приштині вимагає замінити сербські номерні знаки на легкових й вантажних автомобілях.

Косовські урядовці заявляють, що це відповідь на дії сербської поліції, котра до Сербії не пускає машини з косовськими номерами.

Міністр оборони Сербії Небойша Стефанович прибув на південь країни разом з начальником Генерального штабу Міланом Мойсиловичем. Коментуючи вимогу Євросоюзу до Сербії та Косова утриматися від провокацій, Стефанович зазначив, що "провокує лише косовська сторона".

Міністр у зверненні до військових в місті Нові Пазар також заявив, що "армія не провокує, вона лише виявляє готовність захистити сербський народ у Косові".

За його словами, косовські поліцейські нібито побили трьох сербів, які протестували проти блокади кордону.

Як зазначається, сотні косовських сербів вже кілька днів блокують кордонні пункти Брняк і Ярінє, біля яких розташовані підрозділи косовської спецполіції. І Белград, і Приштина при цьому посилаються на так звані Брюсельські угоди з 2013 року, якими передбачається вільний перетин кордону.

Як писала "ДС", у квітні парламент Косово обрав колишню спікерку цього законодавчого органу Вьосу Османі президенткою частково визнаної республіки.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua