• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Сестра верховного лідера Ірану виступила проти його політики: сподівається на "повалення тиранії"

Бадрі Хоссейні Хаменеї, сестра верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї, розкритикувала свого брата і його "деспотичний халіфат"

Іран
Сестра верховного лідера Ірану виступила проти його політики
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у відкритому листі Бадрі Хоссейні Хаменеї, яке цитує "Радіо Свобода", передає "ДС".

Жінка висловила співчуття матерям, які втратили своїх близьких через їхню опозицію до Ісламської республіки протягом останніх чотирьох десятиліть, і заявила, що вона виступає проти дій свого брата.

"Режим Ісламської Республіки Хомейні та Алі Хаменеї приніс Ірану та іранцям лише страждання і гноблення, – додала вона, маючи на увазі аятолу Хомейні, який був першим верховним лідером Ірану з 1979 року до своєї смерті в 1989 році. – Я сподіваюся незабаром побачити перемогу народу і повалення цієї тиранії, яка керує Іраном".

Сестра Хаменеї, яка живе в Ірані, написала, що її брат "не прислухається до голосу народу Ірану і помилково вважає голос своїх найманців і грабіжників голосом іранського народу".

Бадрі Хоссейні Хаменеї додає, що останніми роками намагалася "донести голос народу" до свого брата, але була розчарована і припинила з ним контакт.

Бадрі Хаменеї також використала відкритий лист, щоб звернути увагу на насильницький арешт її дочки, сказавши, що якщо її заарештовують таким чином, то "очевидно, що вони заподіюють у тисячі разів більше насильства щодо пригноблених синів і дочок інших".

Я писала "ДС", дочка Бадрі Хаменеї та племінниця верховного лідера, Фаріде Морадхані, була заарештована тиждень тому після того, як її викликали до прокуратури Тегерана. В останньому відео, яке вона записала перед арештом, жінка закликала міжнародне співтовариство розірвати відносини з урядом Ірану.

В Ірані вже кілька місяців тривають масові протести через смерть 22-річної Махси Аміні: дівчина померла під час арешту в поліції після того, як її затримали за нібито неправильне носіння хіджабу. Її батьки та друзі кажуть, що її побили. 

Журнал TIME назвав жінок Ірану Героями року-2022.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua