• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

"Північний потік-2": США та Німеччина обговорюють санкції проти компаній проєкту

Сполучені Штати почали переговори з Німеччиною з приводу будівництва газопроводу "Північний потік-2", включно зі списком компаній, проти яких можуть ввести санкції

Будівництво газопроводу "Північний потік-2"
Будівництво газопроводу "Північний потік-2"
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Wall Street Journal, передає "ДС".

США готують список компаній, які потенційно можуть потрапити під санкції. Також є ймовірність, що американці відмовляться їх вводити.

"Адміністрація Байдена почала переговори з Берліном про майбутнє газопроводу, зокрема й загрозу санкцій проти компаній, що беруть участь у будівництві "Північного потоку-2", — сказав німецький чиновник у коментарі виданню.

Раніше видання Financial Times писало, що Німеччина планує переконати США відмовитися від санкцій проти російського газопроводу.

Зокрема, у Німеччині розглядають можливість застосування механізму, який дозволить німецькій стороні самостійно перекрити газопровід у разі тиску Росії на Україну.

Як повідомляла "ДС", міністр економіки Німеччини Петер Альтмайєр виступив проти відмови Берліна від завершення будівництва "Північного потоку-2". Він пояснив, що у такому випадку німецькі компанії "втратять величезні інвестиції".

Крім того, міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що відмова від будівництва російського магістрального газопроводу "Північний потік-2" підштовхне Кремль до тіснішої співпраці з Китаєм.

Відзначимо, раніше німецьке керівництво наполягало, що "Північний потік-2" є виключно економічним проєктом.

Нагадаємо, прокладку двох ниток російського магістрального газопроводу "Північний потік-2" у територіальних водах Данії планують завершити до кінця квітня поточного року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua