• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Сейм Литви ухвалив резолюцію, якою вимагає від РФ компенсації за радянську окупацію

У звʼязку з 80-ю річницею початку сталінських депортацій у Литві литовський парламент ухвалив резолюцію, в якій нагадав про необхідність вимагати від Росії відшкодування збитків від окупації

Сейм Литви
Сейм Литви
Реклама на dsnews.ua

За прийняття документа проголосували 103 члени Сейму, один був проти, троє утрималися, передає "ДС" із посиланням на LRT.

«80 років, які минули з моменту окупації і великих заслань, усе ж не стерли тих глибоких ран, що залишилися в суспільстві. Вони відчуваються і досі», — заявив міністр оборони, історик Арвідас Анушаускас, який представляв проєкт резолюції.

У документі йдеться, що необхідно вимагати відшкодування збитків від окупації з Російської Федерації як правонаступниці Радянського Союзу.

Сейм пропонує продовжити і заохочувати історичні розслідування злочинів тоталітарних режимів проти людяності і військових злочинів. На думку парламенту, вони забезпечуватимуть імунітет суспільства і держави до дезінформації, яку поширюють ворожі держави.

У резолюції також міститься заклик звільнити публічний простір у Литві від символів, що втілюють тоталітарні режими, зміцнювати громадянськість, патріотизм і волю до опору в дошкільному, формальному і неформальному навчанні.

Нагадаємо, Стратегія зовнішньополітичної діяльності України передбачає, що перегляд відносин із Росією можливий після припинення збройної агресії і виплати репарацій. У Держдумі РФ заявили, що це Україна повинна виплатити репарації за Крим і Донбас.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua