• USD 39.6
  • EUR 42.2
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Шольц пожалівся на "роздратування" через Taurus і знову відмовив Україні

Канцлер Німеччини Олаф Шольц знову відмовився передавати Україні далекобійні ракети Taurus і зазначив, що його дратують дискусії на цю тему

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив німецьким журналістам, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Ми ні в якому разі не повинні бути пов’язані з цілями, яких досягає ця система", — підкреслив канцлер.

Шольц додав, що Німеччина не має брати приклад з номенклатури допомоги, яку надають Велика Британія та Франція.

На його думку, дальність ураження цієї ракети може втягнути Німеччину в пряме військове протистояння з Росією.

Шольц також заявив, що був "дуже роздратований" цією дискусією навколо однієї лише системи озброєнь, хоча ФРН надає так багато військової допомоги. Він також упевнений, що багато німців сподіваються, що їх канцлер не піддасться на вимагання.

"Мене дивує, що деякі люди зовсім не замислюються над тим, чи може те, що ми робимо, в якомусь сенсі призвести до участі у війні", — сказав він та нагадав, що Україні насправді не вистачає "боєприпасів на всі можливі довжини та відстані", але не обов’язково Taurus.

Taurus — це авіаційна дозвукова крилата ракета, яка призначена для високоточного ураження цілей на відстані до 500 км. Раніше у Німеччині висловлювали побоювання, що Україна може застосувати ракети для ударів по території Росії.

Як писала "ДС", Бундестаг підтримав проєкт резолюції правлячої коаліції з закликом до канцлера Німеччини щодо передачі Україні ракет далекого радіусу Taurus.

Президент України Володимир Зеленський на своїй пресконференції 25 лютого заявив, що порядок передачі нового озброєння Україні від партнерів завжди один: спочатку Сполучені Штати, а потім Німеччина.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua