• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Шольц вирішив залишатися з Путіним на зв'язку

Канцлер Німеччини Олаф Шольц буде і надалі тримати телефонний зв'язок с президентом Росії Володимиром Путіним не дивлячись на те, що попередні спроби телефонних переговорів були безрезультатними

Реклама на dsnews.ua

Про це сказав речник федерального уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Важливо залишатися в контакті. Канцлер і уряд у цьому переконані. Ми не бачимо бажання Путіна зупинити війну, але правильним є час від часу телефонувати в Москву", — сказав Гебештрайт, додавши, що телефонувати варто навіть за відсутності результатів розмов та різність принципових позицій щодо війни.

Речник не поділяє оцінки деяких експертів, що промова Путіна стала менш агресивною.

"Ми почули те саме, що володар влади в Росії говорить місяцями та тижнями", — зауважив він.

Загалом учорашню промову президента РФ та його відмову від договору СНО сприйняли в Берліні з певним занепокоєнням.

"Президент Росії рухається шляхом, який дуже пригнічує", — коротко оцінив виступ Путіна канцлер Олаф Шольц. Він повторив, що необхідно не допустити використання ядерної зброї у війнах, але водночас укотре наголосив на необхідності зробити все, щоб допомогти Україні захистити свою незалежність і територіальну цілісність і щоб "Путін не реалізував свою ідею".

Нагадаємо, президент-диктатор Росії Володимир Путін 21 лютого виступив із щорічним посланням до Федеральних зборів РФ. Під час виступу, який тривав близько 2-х годин, він озвучив головні тези пропаганди РФ: звинуватив Україну та Захід у розв'язанні війни та погрожував світу глобальним конфліктом. Крім того, він оголосив про припинення участі Росії у Договорі про скорочення стратегічних наступальних озброєнь та заявив про підготовку ядерних випробувань.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua