• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Шпигував на користь Москви: в Естонії заарештували російського професора

В місті Тарту естонська служба внутрішньої безпеки здійснила арешт російського вченого, якого підозрюють у здійсненні шпигунської діяльності на користь Росії, спрямованої проти Естонії. За даними ЗМІ, затриманого звати В'ячеслав Морозов, він працював професором міжнародної політичної теорії в Тартуському університеті з 2010 року

Реклама на dsnews.ua

Про це пише Politico, передає "ДС".

Видання зазначає, що Служба внутрішньої безпеки Естонії затримала професора третього січня, але оприлюднила заяву про розслідування лише зараз.

"Розвідувальний інтерес агресора до Естонії залишається значним. Цей нещодавній випадок слідує за кількома десятками інших і ілюструє прагнення російських спецслужб проникнути в різні сфери життя в Естонії, в тому числі в наукові кола", – каже директор Служби Марго Поллосон. 

Крістіна Тиніссон, керівник Інституту політичних досліджень імені Йохана Скитте при Тартуському університеті, де донедавна працював Морозов, написала випускникам, що російський професор був звільнений після затримання.  

"У нас не було підстав ставити під сумнів попередню роботу В'ячеслава Морозова, але у світлі нових знань важливо критично переглянути її", – пише вона в листі.

Видання додає, що естонська влада вже ловила місцевих жителів, підозрюваних у шпигунстві на користь Росії, але це перший випадок, коли подібні звинувачення висуваються "російському вченому у вигнанні".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua