• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Штайнмаєр назвав сумнівним "мирний план" Пекіна щодо завершення війни в Україні

Президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр розкритикував запропонований Китаєм "мирний план" щодо завершення війни в Україні. Головною проблемою політик вважає небажання Пекіна говорити з Києвом

Франк-Вальтер Штайнмаєр
Франк-Вальтер Штайнмаєр
Реклама на dsnews.ua

Про це політик заявив під час заходу в Берліні з нагоди роковин російського вторгнення в Україну, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Ми дуже вітаємо будь-яку конструктивну пропозицію, яка наближає нас на шляху до справедливого миру. Чи хоче світова держава Китай відігравати таку конструктивну роль? Сумнівно", – сказав Штайнмаєр.

Він додав, що Китай говорив би не лише з Москвою, а й з Києвом якщо насправді прагнув би завершити війну.

Штайнмаєр нагадав, що вчора переважна більшість держав (141) в Організації Об’єднаних Націй підтвердила, що якщо мир має настати, то він має бути справедливим і міцним. Китай утримався при голосуванні за резолюцію.

"Західна оборонна допомога не продовжує війну – це росія робить таке. Не Україна чи її союзники відмовляються від миру – це росія", – підкреслив Штайнмаєр.

Він зазначив, що мир має бути справедливим, а не примусовим. Російський президент Володимир Путін, за словами німецького політика, знає, що робити, якщо він справді хоче припинення війни: тільки виведення російських військ відкриває шлях до переговорів.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ Китаю до річниці російського вторгнення в Україну оприлюднило свій "мирний план" з пропозиціями щодо врегулювання конфлікту.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua