• USD 36.6
  • EUR 37.4
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Штурм Капітолію: рогатому "шаману" винесли вирок

Окружний суд США засудив 34-річного Джейкоба Ченслі, який відомий як "шаман" Qanon, до 3 років і 5 місяців за участь у штурмі Капітолію в січні

Реклама на dsnews.ua

Ченслі визнали винним у перешкоджанні діям американської влади, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Обструкція діям влади – це настільки серйозна поведінка, що я не можу дати йому менший термін, ніж рекомендовано в інструкціях щодо винесення вироку", – заявив окружний суддя США Ройс Ламберт.

Ченслі отримав вирок, що передбачає 41 місяць (три роки та п'ять місяців) ув'язнення, хоча сторона обвинувачення пропонувала призначити йому більш суворе покарання – понад чотири роки в'язниці. Адвокат підсудного, зі свого боку, запропонував віднести понад 300 днів перебування Ченслі за ґратами від дня його арешту "достатнім ступенем покарання". Він додав, що Ченслі страждав від проблем із психічним здоров'ям та жорстокого поводження в дитинстві.

Сторона обвинувачення при цьому стверджувала, що "шаман" QAnon накручував натовп, коли вигукував нецензурні висловлювання у мегафон, а також погрози на адресу віцепрезидента Майка Пенса у залі Сенату. Крім того, за твердженнями прокурорів, дії Ченслі були частиною ширших зусиль зупинити процес формального затвердження президентських виборів у Конгресі.

Нагадаємо, 6 січня прихильники на той момент чинного президента США, який програв вибори, Дональда Трампа увірвалися до будівлі Капітолію. Внаслідок заворушень загинули 5 людей, було заарештовано 68 осіб.

У липні було винесено перший вирок у справі про штурм Капітолію, який передбачає ув'язнення.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua