• USD 39.9
  • EUR 43.3
  • GBP 50.9
Спецпроєкти

Швеція тимчасово очолила Раду Євросоюзу

1 січня Швеція розпочала піврічне головування у Раді Європейського Союзу

Офіс президента України
Реклама на dsnews.ua

Як зазначили у шведському уряді, у 2023 році напрями роботи головування концентруватимуться на подоланні наслідків повномасштабного вторгнення Росії в Україну, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Незаконне, неприйнятне та неспровоковане вторгнення Росії в Україну є загрозою для європейської безпеки, що має жахливі наслідки для міграції, а також для глобального постачання продовольства та енергії", — йдеться у повідомленні.

Країни, що головують у Раді Європейського Союзу, беруть на себе клопіт організації роботи Ради, контроль за виконанням її завдань, сприяння ухваленню політичних та правових рішень та посередницьку функцію між державами-членами.

Пріоритетами свого головування в ЄС Швеція раніше визначила безпеку, стійкість, процвітання, демократичні цінності та верховенство права.

Йдеться про узгодження "надійної європейської політики безпеки та оборони у тісній співпраці з партнерами", подальші кроки якої ґрунтуватимуться на спільних діях ЄС із протидії російській агресії проти України, а також імплементації Стратегічного компасу ЄС та інших ініціатив.

У контексті стійкості йдеться про стимулювання економічного зростання та посилення конкурентоспроможності ЄС із огляду на війну в Україні та її короткострокові наслідки. А пріоритет процвітання означає подолання високих і нестабільних цін на енергоносії з одночасною реформою енергетичного ринку й вирішенням кліматичних проблем.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua