• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Швейцарія хоче запросити Росію на "Глобальний саміт миру", оскільки без неї "мирний процес - немислимий"

Росія повинна бути в списку присутніх на "Глобальному саміті миру", оскільки Швейцарія вважає, що без Москви "немислимо" досягти мирного рішення війни в Україні

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії, передає "ДС".

У відомстві визнали, що Росія не зацікавлена ​​брати участь у "Глобальному саміті миру". Водночас там наголосили, що Швейцарія завжди була відкритою щодо запрошення Росії.

"Однак влада РФ неодноразово і також публічно заявляла, що не зацікавлена ​​брати участь у цьому першому саміті. Швейцарія переконана, що Росія повинна бути залучена до цього процесу. Мирний процес без РФ — немислимий", — йдеться у повідомленні.

Загалом на прохання України Швейцарія запросила понад 160 делегацій з усього світу. Серед них – члени G7, G20, БРІКС, інші країни з усіх континентів, а також представники ЄС, трьох міжнародних організацій (ООН, ОБСЄ та Рада Європи) і двох християнських центрів — Ватикану та Вселенського патріархату Константинополя.

У департаменті закордонних справ Швейцарії пояснили, що відбір запрошених держав має на меті забезпечити "якнайширшу участь високопоставлених представників багатьох держав". Список держав-учасниць оприлюднять лише незадовго перед початком конференції.

Як писала "ДС", посол Росії у Швейцарії Сєргєй Гармонін заявив, що Росія не братиме участь у "Глобальному саміті миру" у Швейцарії щодо завершення війни в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua