• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Сі написав Байдену "новорічного" листа з пропозицією миру

Президент Китаю Сі Цзіньпін надіслав листа президенту США, в якому заявив про необхідність прагнення їхніх країн до "мирного співіснування"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні China Central Television, передає "ДС".

У своєму посланні Сі написав, що "за останні 45 років китайсько-американські відносини пережили періоди підйомів і спадів, проте загалом вони просувалися вперед, що не тільки поліпшило добробут обох народів, а й сприяло світовому миру, стабільності та процвітанню".

"Історія підтвердила і продовжить повністю доводити, що дотримання принципів взаємної поваги, мирного співіснування і взаємовигідного співробітництва є правильним шляхом для Китаю і Сполучених Штатів ладнати один з одним, і це має стати напрямком спільних зусиль Китаю і США в нову еру", — написав президент Китаю.

Сі наголосив, що 1 січня 1979 року США офіційно припинили дипломатичні зв'язки з Тайбеєм, віддавши перевагу встановити їх із Пекіном. За його твердженням, відтоді відносини "не тільки покращили життя громадян обох країн, але також сприяли світовому миру, стабільності та процвітанню".

Джо Байден також надіслав Сі Цзіньпіну вітального листа, наголошуючи, що відносини між США і Китаєм сприяли процвітанню і створили можливості для обох країн, а також для світової спільноти.

Як писала "ДС", Сі під час саміту в Сан-Франциско (штат Каліфорнія, США) прямо сказав Байдену, що Пекін має намір приєднати Тайвань.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua