• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Силовики Лукашенка затримали дружину айтішника, який застрелив співробітника КДБ Білорусі

Головне слідче управління Слідчого комітету Білорусі затримало дружину 31-річного IT-фахівця Андрія Зельцера, який вбив співробітника КДБ країни, який штурмував його квартиру в Мінську

Зельцер з дружиною
Зельцер з дружиною / Скриншот
Реклама на dsnews.ua

За фактом вбивства співробітника Комітету державної безпеки Білорусі було порушено кримінальну справу за п. 10 ч. 2 ст. 139 (вбивство особи у зв'язку із здійсненням нею службової діяльності) КК, передає "ДС" з посиланням на держагентство БелTA.

Згідно з інформацією Слідчого комітету Білорусі, 28 вересня співробітники органів державної безпеки проводили спеціальні заходи щодо відпрацювання адрес, за якими могли знаходитися особи, причетні до терористичної діяльності.

"На законні вимоги співробітників правоохоронних органів 31-річний житель Мінська відмовився відкрити двері квартири і заблокувався в ній. Для подальшого так званого хайпу проводив відеозйомку. Після проникнення в квартиру співробітників чоловік відкрив вогонь з мисливської рушниці в бік правоохоронців. В результаті одного з них заподіяні тілесні ушкодження, від яких він помер в лікарні ", — розповіли в СК.

Відзначається, що з урахуванням характеру застосованого насильства (збройного опору 31-річного чоловіка) у відповідь вогнем він був ліквідований.

"Його 40-річна дружина, яка також проводила відеозйомку злочину і сприяла його вчиненню, затримана за підозрою в співучасті вбивства співробітника КДБ", — уточнило інформаційне агентство.

Відзначається, що в даний час продовжується проведення невідкладних слідчих дій і оперативно-розшукових заходів, в тому числі спрямованих на встановлення осіб, причетних до скоєння злочину.

Були призначені судово-медичні, комплексна криміналістична, балістична та інші експертні дослідження.

"Крім цього, хотілося б зазначити, що у загиблого співробітника 1990 року народження залишилися дружина і малолітня дитина. Слідчий комітет висловлює співчуття в зв'язку з загибеллю офіцера і сумує разом з рідними і близькими", — додали в СК.

Нагадаємо, раніше в інтернеті опублікували відео штурму квартири в столиці Білорусі, під час якого був убитий співробітник КДБ.

На змонтованому відео показані обидві сторони конфлікту, який закінчився трагедією.

З одного боку — біля дверей квартири група силовиків. Спочатку вони просять відкрити двері, потім починають їх вибивати.

З іншого — в квартирі Зельцер і його дружина, яка знімає те, що відбувається, на смартфон. Чоловік і жінка на відеокадрах показані з боку. Можна припустити, що в квартирі була третя особа. Або ж пристрій, що знімав очікування штурму і момент пострілу, був встановлений дещо раніше.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua