• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Син прем'єра Чехії дає свідчення про те, як його нібито вивезли в окупований Крим, щоб "сховати"

Син премʼєр-міністра Чехії — Андрій Бабіш-молодший — прибув до поліцейського відділку в Празі, щоб дати свідчення з приводу нібито відправки його до окупованого Криму, щоб "сховати", поки йде розслідування можливих корупційних дій його батька

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі чеського видання Novinky, передає "ДС".

Син чеського премʼєра заявив, що йому нема чого боятися, тому що саме він постраждав. Поліція раніше не змогла допитати Бабіша-молодшого, оскільки він тривалий час проживав у Швейцарії. Однак з липня він перебуває в Чехії й публічно виступає проти свого батька.

"Я зараз зосереджуюся, у мене немає коментарів. Я в іншому настрої, я нічого не скажу", — сказав 38-річний Бабіш-молодший журналістам.

Конфлікт між премʼєром і його сином розвивається вже не перший рік і переважно повʼязаний зі скандалом навколо великого комплексу для відпочинку "Гніздо лелеки", велика частка в якому належить дітям Бабіша. Обʼєкт був побудований за допомогою залучень дотацій з боку Євросоюзу в розмірі €2 млн, відповідні роботи в середині 2000-х років провела компанія Бабіша "Агроферт".

Фірма політика не мала прав на отримання субсидій ЄС. За інформацією місцевих ЗМІ, саме тому "Гніздо лелеки" було оформлено на дітей Бабіша, що дозволило йому отримати кошти з фонду Євросоюзу. Оприлюднення цієї інформації у 2015 році запустило серйозний розгляд і стало приводом для звинувачення премʼєра у шахрайстві й неправомірному отриманні дотацій Євросоюзу.

Це ж стало причиною для великого урядової кризи в Чехії, але Бабішу все ж вдалося уникнути відставки. Проте його син розраховує довести свою правоту в цьому протистоянні.

Як писала "ДС", у червні парламент Чехії знову не зміг відправити у відставку премʼєра-олігарха Андрія Бабіша.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua