• USD 38.5
  • EUR 41.7
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Сійярто: Угорщина не змінить свою позицію щодо вступу України до ЄС

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто наголосив, що Угорщина не змінить свою позицію щодо вступу України до Європейського Союзу

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає "ДС".

Так він прокоментував заяви глави німецького МЗС Анналени Бербок, у яких вона критикує офіційний Будапешт за антиукраїнську позицію стосовно початку переговорів про членство Києва у Євросоюзі.

Глава МЗС Угорщини наголосив, що Бербок "абсолютно неправильно розуміє ситуацію".

"Позиція Угорщини щодо вступу України до Європейського Союзу є продуманою та обґрунтованою, у ній немає жодного шантажу чи навіть гри. Ми категорично відмовляємося змішувати речі, які не мають жодного стосунку", – зауважив Сійярто.

Він зазначив, що ані угорський народ, ані угорський парламент, ані угорський уряд досі не бачать користі для Європи від "поспішного початку переговорів з Україною".

"Україна просто надто далека від того, щоб бути придатною для вступу чи навіть переговорів про це, тому було б більш своєчасним спочатку розвивати стратегічне партнерство", – сказав глава угорського МЗС.

За його словами, Угорщина не змінить свою позицію "під будь-яким тиском".

"Ми рекомендуємо, щоб зберегти європейську єдність, зняти пропозицію про початок переговорів з Україною з порядку денного зустрічей наступного тижня у Брюсселі", – додав він.

Як писала "ДС", 1 грудня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що переговори про вступ України до ЄС не відповідають інтересам країни й не мають розпочинатися.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua