• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Сійярто в Ужгороді вимагає розширених прав для угорської меншини

Угорщина хоче повернення своїй національній меншині в Закарпатській області України тих прав, які вона мала до 2015 року

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив під час візиту в Ужгород міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто на пресконференції з главою МЗС України Дмитром Кулебою та головою Офісу президента Андрієм Єрмаком, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Ми прибули сюди аби відновити добросусідські відносини, перед нами довгий шлях, але ми з угорського боку готові виконати цю роботу. На Закарпатті угорці та українці живуть у мирі", – сказав він.

Сійярто поскаржився, що в останній час Україна та Угорщина мали недобросусідські відносини.

"Починаючи з 2017 року, приймали такі закони, які зменшували права угорської нацменшини. В грудні парламент прийняв закон, який це зупинив. Але у нас прохання – може, це і занадто, і ви вважатимете що, я не ввічливий, – але ми просимо повернути угорській меншині усі ті права, які вона мала до 2015 року. Ми нічого більше не просимо", – сказав міністр.

Глава МЗС поінформував, що угорська сторона сформулювала прохання в 11 пунктах: зокрема, відновлення статусу національної школи, можливості складати атестат зрілості угорською мовою та користуватися угорською у сфері суспільного життя. За його словами, було доручено комісії домовитися про ці питання якомога швидше і розробити пропозиції для міністерств.

Нагадаємо, 8 грудня 2023 року Верховна Рада схвалила за основу та в цілому законопроєкт 10288-1 зі змінами до деяких законів щодо прав нацменшин. Документ враховує експертну оцінку Ради Європи та відповідає всім європейським стандартам щодо прав національних меншин.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua