• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Скандал з субмаринами: Франція повертає посла в Австралію

Франція повертає свого посла в австралійську столицю Канберру після погіршення відносин між двома країнами через скандал із субмаринами

Скандал з субмаринами: Франція повертає посла в Австралію
Скандал з субмаринами: Франція повертає посла в Австралію
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні видання Reuters, передає "ДС".

"Я попросив нашого посла повернутися в Канберру з двома місіями, щоб допомогти переглянути умови наших відносин з Австралією в майбутньому і захистити наші інтереси…", — заявив глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан на парламентських слуханнях.

За словами політика, Париж повністю переглянув свої двосторонні відносини з Австралією з урахуванням зриву угоди щодо підводних човнів, яка була частиною ширшої стратегії.

"Якщо почати заново в наших двосторонніх відносинах, це ніяк не вплине на нашу рішучість продовжувати бути присутнім в Тихоокеанському регіоні", — уточнив він.

При цьому Жан-Ів Ле Дріан не уточнив дату повернення французького посла в Австралію.

Нагадаємо, 17 вересня Франція заявила, що відкликає своїх послів у Сполучених Штатах та Австралії після того, як остання зірвала угоду з Францією з розробки підводних човнів на 40 мільярдів доларів і уклала аналогічний договір зі Сполученими Штатами.

Як писала "ДС", 15 вересня президент США Джо Байден оголосив про створення індо-тихоокеанського альянсу під назвою AUKUS. До його складу увійшли англомовні США, Велика Британія та Австралія.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua