• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Слідчі у справі MH17 шукають свідків серед російських військових у Курську

Спільна Слідча Група (JIT), яка веде слідство у справі про катастрофу малайзійського Boeing рейсу MH17 у небі над Донбасом, шукає свідків серед військових у російському місті Курськ

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні поліції Нідерландів, передає "ДС".

Так, за версією слідства, саме з Курська на окупований Донбас влітку 2014 року відправили установку "Бук", яка збила літак MH17. Саме тому військових з цього міста просять допомогти з розслідуванням: за наявності будь-якої інформації (фото, відео, електронні повідомлення або військові накази, що мають стосунок до катастрофи MH17), людей закликають звʼязатися з правоохоронцями.

"Нам хотілося б дізнатися, хто з 53-ї зенітної ракетної бригади прийняв рішення про виправляння ЗРК БУК в Україні, хто був частиною екіпажу БУК, і на підставі якої інформації прийняли рішення запустити БУК-ракету. Родичі, друзі і близькі загиблих в цій трагедії заслуговують відповідь. Відповіді заслуговуєте і Ви. Відповіді можна знайти у Курську. За допомогою Вашої інформації ми зможемо розповісти всю історію повністю. Це заслуговують матері, батьки, сини й дочки 298 невинних жертв, щоб вони, через 7 років після трагедії, змогли, нарешті, закрити цю сумну сторінку історії", — йдеться в листах до жителів Курська.

Як повідомляла "ДС", 7 червня у Нідерландах почалися слухання у справі по суті. Під час засідання суду були опубліковані аудіозаписи бойовиків і ексофіцера військової розвідки РФ. На суді також показали фото уламків ракети, яка могла збити борт МН17.

Крім того, на засіданні суду прокурор надав докази обстрілів позицій українських військових з території Росії.

У липні Окружний суд Гааги призупинив слухання у справі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" до 6 вересня.

    Реклама на dsnews.ua