• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Словенія підхопила "марафон" з видворення російських дипломатів

Міністерство закордонних справ Словенії вирішило скоротити персонал посольства Росії за мотивами вчиненої російськими військами різанини в Бучі

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті МЗС, передає "ДС".

У вівторок до міністерства викликали посла РФ для "висловлення невдоволення і найжорсткішого протесту" за воєнні злочини російських окупантів у Бучі. Словенія пообіцяла докласти всіх зусиль, щоб притягнути винних у різанині до відповідальності.

"МЗС також поінформував посла Росії про своє рішення скоротити чисельність дипломатичного та адміністративно-технічного персоналу посольства РФ у відповідності до статті 11 Віденської конвенції про дипломатичні зносини", – йдеться в повідомленні.

Опираючись на міжнародне право, Словенія вимагає залишити в Любляні таку ж кількість працівників російського посольства, що працює в словенській амбасаді в Москві. Як наслідок, словенська влада відправила додому 33-х російських дипломатів.

Нагадаємо, в останні дні низка країн ЄС оголосили про видворення російських дипломатів, підозрюваних у шпигунстві.

МЗС Німеччини оголосило про рішення вислати з країни 40 співробітників посольства РФ. Після цього про висилку 35 російських дипломатів оголосила Франція.

5 квітня МЗС Данії також оголосило про висилку 15 співробітників російської розвідки, які працювали під прикриттям у посольстві РФ.

Глава МЗС Італії Луїджі Ді Майо заявив про висилку 30 російських дипломатів.

Уряд Іспанії також видворить щонайменше 25 російських дипломатів і співробітників посольства РФ в Мадриді.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua