• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Спалах пташиного грипу в Європі та Азії: вірус зафіксували у кількох країнах

Європою та Азією почав поширюватися пташиний грип — спалахи H5N8 зареєстрували у кількох країнах

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі Reuters, передає "ДС".

Всесвітня організація охорони здоров'я тварин повідомила про кілька спалахів важкого пташиного грипу в Європі та Азії, що є ознакою того, що вірус знову швидко поширюється.

Така інформація змусила насторожитися птахівників, оскільки це часто призводять до торгових обмежень. Крім того, попередні спалахи призвели до знищення десятків мільйонів птахів.

Також пташиний грип передається від тварин до людей. У Китаї повідомили про 21 зараження людей H5N6 цього року, що більше, ніж у 2020 році.

Південна Корея повідомила про спалах хвороби на фермі в Чхунчхон-Пукто, де налічується близько 770 тисяч голів свійської птиці. Усі тварини були забиті.

Також Японія інформувала про свій спалах пташиного грипу на птахофабриці на північному сході країни.

У Європі Норвегія повідомила про спалах пташиного грипу H5N1 в районі Рогаланда на птахофабриці, де налічується 7 тисяч птахів.

Відомо, що спалахи зазвичай відбуваються восени. хвороба поширюється мігруючими дикими птахами. Також пташиний грип не передається при вживанні продуктів із птиці.

Як повідомляла "ДС", у Китаї зростає захворюваність на новий штам пташиного грипу, який викликає високу смертність серед інфікованих.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua