• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

США, Франція та Росія закликали припинити вогонь в Нагірному Карабасі

Реклама на dsnews.ua

Державний секретар США Майк Помпео, міністри закордонних справ Франції та Росії Жан-Ів Ле Дріан і Сергій Лавров закликали припинити вогонь в Нагірному Карабасі

Про це йдеться в спільній заяві, оприлюдненій на сайтах зовнішньополітичних відомств Франції та РФ, повідомляє "ДС".

"(Глави МЗС і держсекретар США — ред.) найрішучішим чином засуджують безпрецедентну і небезпечну ескалацію насильства в зоні нагірно-карабахського конфлікту і за її межами", — йдеться в заяві.

Також міністри засудили спроби нападу на цивільні об'єкти.

"Міністри беззастережно підкреслюють, що нещодавні напади, метою яких імовірно були цивільні об'єкти — як уздовж лінії зіткнення, так і на територіях Азербайджану і Вірменії за межами зони нагірно-карабахського конфлікту, — а також невідповідність таких нападів є неприйнятною загрозою для стабільності в регіоні", — сказано в повідомленні.

Міністри знову закликали сторони конфлікту "до негайного і беззастережного встановлення режиму припинення вогню".

"Країни-співголови твердо налаштовані повною мірою здійснювати мандат, покладений на них ОБСЄ і міжнародним співтовариством, за підтримки країн — членів Мінської групи. Відповідно до цього мандату вони продовжать послідовно нарощувати взаємодію зі сторонами, закликаючи їх без зволікання взяти на себе зобов'язання по відновленню процесу врегулювання на основі існуючих базових принципів і відповідних міжнародно-правових актів, які добре відомі обом сторонам", — підкреслюється в заяві.

Як повідомляла "ДС", президенти США, Франції та Росії закликали Вірменію і Азербайджан припинити ескалацію в Нагірному Карабасі.

    Реклама на dsnews.ua