• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

США та ЄС готові протистояти політиці Китаю, що "викликає занепокоєння"

Сполучені Штати Америки і Європейський Союз заявили про готовність спільно протистояти політиці Китаю, що викликає в них занепокоєння

США і ЄС заявили про готовність спільно протистояти політиці Китаю
США і ЄС заявили про готовність спільно протистояти політиці Китаю / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві Державного департаменту США за підсумками раунду діалогу США — ЄС щодо Китаю, передає "ДС".

Питання щодо Китаю обговорювали перший заступник держсекретаря США Венді Шерман та генеральний секретар зовнішньополітичної служби Євросоюзу Стефано Санніно.

"Вони обговорили зростання списку дій Китаю, що викликають занепокоєння, зокрема тих, які порушують міжнародне право і суперечать спільним цінностям та інтересам США та ЄС", — мовиться у заяві.

Серед таких дій назвали політику Китаю в Південно-Китайському, Східно-Китайському морях і Тайванській протоці — як таку, що "загрожує миру і стабільності в регіоні".

Також обговорювали питання щодо необхідності тісної співпраці у різних форматах проти "тривалих порушень прав людини" в Китаї, "ерозію автономії та демократії" в Гонконгу.

Водночас сторони "визнали важливість дипломатії з Китаєм, особливо там, де перетинаються інтереси і де можлива конструктивна співпраця". Йдеться про питання Ірану, Корейського півострова, зміни клімату, охорони здоров'я, боротьби з наркоторгівлею.

Як писала "ДС", Європейський Союз указав Китаю на важливість дотримання свободи судноплавства в Південно-Китайському морі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua