• USD 26.7
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

США не визнають мільярдерів Безоса і Бренсона комерційними астронавтами

Федеральне управління цивільної авіації США уточнило критерії присвоєння звання астронавта і отримання нагрудної відзнаки за участь в космічних місіях. Мільярдери Джефф Безос та Річард Бренсон, що злітали в космос на власних кораблях, цим критеріям не відповідають

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать оновлені правила Федерального авіаційного управління США (FAA), передає "ДС" з посиланням на BBC.

Оновлення програми FAA Крила космонавта відбулось 20 липня, у той же день, коли засновник онлайн-гіганта Amazon Джефф Безос здійснив туристичний політ у космос. Це перше уточнення правил з 2004 року.

Відповідно до нових норм, астронавтом відтепер може вважатися лише той, хто входить до складу екіпажу і робить суттєвий внесок у забезпечення безпеки польоту. При цьому дане формулювання ніяк не пояснюється, тож FFA може на власний розсуд вирішувати, хто вважається астронавтом.

Раніше нагрудну відзнаку "Крила астронавта" можно було отримати за участь в комерційній космічній місії. Однак тепер космічні туристи після участі в космічному польоті не зможуть автоматично претендувати на неї.

У США надавати звання "астронавта" можуть три відомства: FAAA, NASA і Збройні сили.

Згідно з правилами, які діяли ще до внесення змін і продовжують діяти зараз, космічним може вважатися лише політ, який проходить на відстані не менш як 80 кілометрів від поверхні Землі.

Відповідно, і Бренсон, і Безос теоретично могли претендувати на отримання звання астронавтів.

Нагадаємо, 11 липня американський мільярдер та засновник компанії Virgin Galactic сер Річард Бренсон здійснив перший в історії туристичний космічний політ на власному кораблі.

Вже 20 липня 57-річний мільярдер, засновник онлайн-гіганта Amazon та космічної компанії Blue Origin Джеф Безос вирушив у космос на кораблі New Shepard разом із 82-річною льотчицею Уоллі Фанк, своїм рідним братом Марком та 18-річним студентом Олівером Деменом з Нідерландів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua