• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

США розширили російський список санкцій

Реклама на dsnews.ua

Міністерство фінансів США ввело санкції проти кількох росіян і російських компаній з мережі пов'язаного з Кремлем російського оперативника Євгена Пригожина

Про це йдеться в повідомленні "Європейської правди", передає "ДС".

"У Євгена Пригожина є міжнародна мережа прихильників для поширення його згубного політичного і економічного впливу по всьому світу. Сполучені Штати будуть продовжувати націлюватися на здатність Пригожина проводити операції по всьому світу", — сказав міністр фінансів Стівен Мнучін.

Відзначається, що американська влада націлена на тих, хто безпосередньо підтримує російську Федеральну службу безпеки, а також на тих, хто допомагає російським суб'єктам ухилятися від американських санкцій.

Відзначається, що Пригожин є лідером і фінансистом агентства інтернет-досліджень (IRA), російської ферми тролів, яка вперше потрапила під американські санкції в 2018 році. Пригожин також вважається менеджером і фінансистом російської приватної військової компанії (ПВК) "Вагнера", яка проводить або проводила небезпечні і дестабілізуючі операції в зарубіжних країнах, таких як Україна, Сирія, Судан, Лівія і Мозамбік.

Під нові санкції США потрапили вісім фізичних і сім юридичних осіб, причетних до діяльності Пригожина в Центральноафриканській Республіці, сприяння діяльності ФСБ або участі в діяльності по ухиленню від санкцій.

Серед росіян, що потрапили в санкційні списки, Борис Гайковіч, Олена Іванова, Надія Кучумова і Владислав Занин (всі вони з Санкт-Петербургу); Олександр Кузін, Дмитро Ситий і Євген Ходотов, які проживають в Центрально-Африканській Республіці, а Микита Ковалевський з Фінляндії (у нього є фінське громадянство).

Також в переліку — розташовані в Фінляндії компанії Acex OY, GCH Finland OY, Optima Freight OY і Unicum Trade Oy. За даними американського Мінфіну, всі вони знаходяться за однією і тією ж адресою. Крім того, під санкції потрапили Lobaye Invest з ЦАР, ТОВ "М-Фінанс" і АТ "НВП ПТ" Океанос "з Санкт-Петербургу.

Нагадаємо, раніше Росія розширила санкції у відповідь проти Європейського союзу, заборонивши ряду офіційних осіб в'їзд на територію РФ.

    Реклама на dsnews.ua